Close

۵ دلیل برای خرید بیش از یک نام دامنه برای وب سایت

  • توسط سیاوش رحیمی آزاد
  • ۲ آبان, ۱۳۹۷
  • نظرات ۰

یک نام دامنه مناسب، یک وب سایت عالی، بیشتر از این به چه چیزی نیاز دارید؟

فضای آنلاین پیچیدگی هایی دارد که با اطلاع از آن می توانید بازده تجارت آنلاین خود را افزایش دهید.

برای یک وب سایت می توانید چند نام دامنه ثبت و خریداری کنید که کاربران با وارد کردن آدرس های مختلف، به یک سایت هدایت می شوند. با داشتن بیش از یک نام دامنه می توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریان، شما را به راحتی پیدا می کنند. با این هدف، خرید چندین دامنه می تواند یک حرکت هوشمندانه برای شما باشد.

 

پنج دلیل برای اینکه شما نیاز به بیش از یک نام دامنه دارید:

 

۱. خطا های تایپی

اگر آدرس سایت شما حاوی کلمات نامطلوب یا منحصر به فردی مانند نام شما و یا نام شرکت شما باشد، ممکن است افراد آن را اشتباه تایپ کنند یا املای دقیق آن را به خاطر نیاورند. در این مورد، ایده خوبی است که دامنه های بیشتری را خریداری کنید که رایج ترین اشتباهات تایپی کاربران شما را پوشش دهند. به طوری که افراد با وارد کردن آدرسی که اشتباه تایپی دارد، باز هم به آدرس صحیح وب سایت شما هدایت می شوند.

 

۲. نام های مشابه و یا تلفظ های مختلف

اگر یکی از رقبا دامنه ای مشابه شما ثبت کند و ممکن است مشتریان بالقوه شما به اشتباه، وارد وب سایت رقیب شما شوند. برای اطمینان از اینکه این اتفاق رخ نخواهد داد، شاید بخواهید نزدیک ترین اسامی به دامنه خود را، خریداری کنید.

 

۳. تغییر نام

اگر نام تجاری و یا برند شما تغییر کند، بهتر است دامنه قبلی را در کنار دامنه جدید نگه دارید تا مطمئن شوید که همه می توانند شما را به راحتی پیدا کنند.

 

۴. نام کامل در دامنه

افراد مختلف به روش های زیادی نام وب سایت شما را به یاد می آورند.

بسته به خدمات و یا محصولاتی که می فروشید، می توانید یک نام دامنه جانبی ثبت کنید که به صورت توضیحی از زمینه کاری شما باشد. حتی می  توانید برای بخش های مختلف وب سایت خود مانند بلاگ، سفارشات و غیره، از دامنه هایی با نام های توصیفی استفاده کنید.

 

۵. پسوندهای  دامنه جدید

پسوند های جدید یک فرصت عالی برای داشتن یک نام دامنه به یاد ماندنی و منحصر به فرد است که الزاما باید همراه با دامنه اصلی بر روی وب سایت شما نصب شود و مزایای دیگر زیر را هم برای تجارت شما خواهد داشت:

 

  • متفاوت شدن از عموم وب سایت ها
  • نمایش تخصص در زمینه فعالیت خود
  • کوتاه شدن دامنه، مثلا دامنه camera.photography را در کنار دامنه  cameraphotography.com استفاده کنید.

نظری وجود ندارد

نام و نام خانوادگینام و نام خانوادگی

آدرس ایمیلآدرس ایمیل

آدرس وب سایتآدرس وب سایت

متن پیاممتن پیام